Slovensko, 2020, far., 80′, MP 7, AT, dokumentárny

Slovensko, 2020, col., 80′, PG 7, English friendly, documentary

réžia / director: Marek Vaňous

námet / story: Dominik Kríž

scenár / screenplay: Marek Vaňous, Dominik Kríž

kamera / DOP: Vladimír Breburda, Dušan Jarošík, Pavol Varga, Marek Vaňous

strih / editor: Ivan Romančík

producent / producer: Marek Vaňous (SK)

výroba / production: promovie (SK), HomeMedia Production (SK)

účinkujú / cast: Ladislav Nagy, Jonáš Pahuli, Marek Pahuli, Rastislav Staňa, Jozef Jarkovský

 

Slováci sú hokejový národ. Slovensko je krajina víťazov Stanley Cupu a majstrov sveta. Hviezdna generácia však ukončila svoje pôsobenie a nástupcovia neexistujú. Novú nádej priniesli domáce majstrovstvá sveta v roku 2019. Zápasy slovenskej reprezentácie dostali prvýkrát Košice a pre východ to bola jedinečná šanca zapáliť vášeň aj v novej generácii fanúšikov. Film mapuje štyri mesiace pred začiatkom majstrovstiev v živote dvoch ľudí: majstra sveta z roku 2002 Ladislava Nagya, ktorý si pre majstrovstvá predĺžil kariéru a túži sa s ňou rozlúčiť doma v Košiciach, a Jonáša Pahuliho, začínajúceho hokejistu, pre ktorého je šampionát jedinečnou šancou vidieť naživo veľký hokej a aj vďaka tomu rozbehnúť vlastnú kariéru.

 

Slovakia is a hockey nation. Yet, the generation of the World Champions has retired and there is no one to take up the banner. The 2019 IIHF World Championship brought a new spark of hope. It was Košice City that was given a chance to stir the passions in the new generation of ice hockey fans. This film offers an insight into the lives of two hockey players four months before the championship. The 2002 champion Ladislav Nagy wishes to play his farewell match in his hometown of Košice. On the other hand, for ten-year-old hockey player Jonáš Pahuli the 2019 Championship is the first opportunity to be where the big match is held.

 

Viac informácií o filme v časopise Film.sk v rubrike Novinky si môžete prečítať tu.

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK