Slovensko, 2020, far., 26′, MP, AT, animovaný

Slovakia, 2020, col., 26′, G, English friendly, animation

 

réžia / director: Veronika Kocourková

scenár / screenplay: Juraj Šlauka, Veronika Kocourková

výtvarné návrhy / art design: Veronika Kocourková

animátori / animation: Peter Martinka, Karolína Polakovičová, Dávid Štumpf

hudba / music: Martin Hasák

strih / editor: Michal Kondrla

producent / producer: Simona Hrušovská (SK)

výroba / production: Super film (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK)

hlasy / voices: Táňa Pauhofová, Peter Krajčovič, Daniela Kuffelová, Stano Král, Gabika Škrabáková

 

Vo vianočnom špeciály seriálu Tresky Plesky vyrozpráva Kata Strofová príbeh, ktorý zažila ešte keď bola úplne malá. Ako všetky deti, aj ona okrem darčekov napäto očakáva poriadnu snehovú nádielku, no tá neprichádza. Rozsvietenie jedličky na námestí sa razom premení na nečakané dobrodružstvo, v ktorom Kata v Oblačnom kráľovstve zachráni nielen uväznených prašulkov a dedinku utrápených kvapôčiek, ale aj poriadnu snehovú nádielku a vysvetlí divákom ako snehové vločky v skutočnosti vznikajú. V neposlednom rade ozrejmí, ako to vlastne s Katou Strofovou je, odkiaľ sa zobrala jej túžba po poznaní a kde v nej skrsol nápad stať sa slávnou reportérkou.

Film je zaradený do Pásma animovaných filmov.

 

Cate Strophe, the intrepid reporter of Ka-Boom TV, experienced an unusual story long ago when she was a little girl. Just like all children, Cate loves Christmas. Especially a snowy Christmas. However, one year absolutely no snow fell at all. Her parents pacified her, saying that it might snow another time. But curious Cate wanted to discover what the matter was. Why does it snow sometimes and then another time it does not? So she climbed up the fire ladder all the way up to the clouds where she experienced an unbelievable adventure. Will Cate manage to save the white Christmas?

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK