Alexandra Borbély, maďarská herečka slovenského pôvodu, v sobotu 9. decembra 2017 premenila nomináciu na Európsku filmovú cenu za najlepší ženský herecký výkon. Podľa rozhodnutia členov a členiek Európskej filmovej akadémie tak svojím výkonom v maďarskom filme O tele a duši (réžia: Ildikó Enyedi) zatienila aj také stálice, akými sú Isabelle Huppert alebo Juliette Binoche. Vo veľmi emotívnom príhovore zaskočená Borbély poďakovala režisérke za príležitosť, ktorou pre ňu úloha uzavretej a pedantnej Márie bola. 

Európske filmové ceny udeľuje Európska filmová akadémia od roku 1988. Do výberu 51 snímok, spomedzi ktorých akadémia tento rok vyberala nominovaných, sa dostala aj slovenská národná nominácia - film Učiteľka (réžia: Jan Hřebejk). Česká republika nominovala snímku s menšinovým koprodukčným podielom Slovenskej republiky, film Bába z ledu (réžia: Bohdan Sláma) a nominantom Poľska bola rovnako koprodukčná dráma Cez kosti mŕtvych (réžia: Agnieszka Holland). 

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK