Kino Lumière, Bratislava

PROGRAM


SOBOTA 6. 4. 2019

11:00 Websterovci
  Katarína Kerekesová, 2018, 66′
15:30 Hmyz
  Jan Švankmajer, 2018, 98′
16:15 Čertovské pero
  Marek Najbrt, 2018, 99′
17:45 Tlmočník
  Martin Šulík, 2018, 113′
18:30 Tieň jaguára
  Pavol Barabáš, 2018, 67′
20:15 Doktor Martin: Zločin v Beskydách
  Petr Zahrádka, 2018, 90′
20:45 Jan Palach
  Robert Sedláček, 2018, 124′

NEDEĽA 7. 4. 2019

14:30 Keď draka bolí hlava
  Dušan Rapoš, 2018, 99′
15:45 Slnko v sieti 2019 – Najlepší animovaný film
16:30 Kapela
  Ladislav Kaboš, 2018, 80′
17:15 Slnko v sieti 2019 – Najlepší dokumentárny film
18:15 Dubček
  Laco Halama, 2018, 86′
19:00 Smutné jazyky
  Anna Grusková, 2018, 60′
20:00 Pavúk: horolezec storočia
  Ľubomír Ján Slivka, 2018, 82′
20:00 Slnko v sieti 2019 – Najlepší hraný film

PONDELOK 8. 4. 2019

16:30 Cirkus Rwanda
  Michal Varga, 2018, 80′
17:30 pásmo filmov Rudolfa Urca
  rôzni, 1966 – 2011, 83′
18:30 Svetlé miesto
  Dušan Trančík, 2018, 53′
19:30 Posledný autoportrét
  Marek Kuboš, 2018, 72′
20:00 Sloboda
  Jan Speckenbach, 2017, 103′

UTOROK 9. 4. 2019

18:00 Dôverný nepriateľ
  Karel Janák, 2018, 108′
18:45 Môj neznámy vojak
  Anna Kryvenko, 2018, 79′
19:00 Dežo Ursiny 70
  Matej Beneš, Maroš Šlapeta, 2018, 62′
20:45 Vycestovacia doložka pre Dubčeka
  Juraj Lihosit, 2018, 82′

STREDA 10. 4. 2019

16:30 Okupácia 1968
  Evdokia Moskvina, Linda Dombrovszky, Marie Elisa Scheidt, Magda Szymkow, Stephan Komandarev, 2018, 130′
17:30 Válek
  Patrik Lančarič, 2018, 131′
19:15 Backstage
  Andrea Sedláčková, 2018, 90′
20:15 Pivnica
  Igor Vološin, 2018, 114′

ŠTVRTOK 11. 4. 2019

18:15 Hovory s TGM
  Jakub Červenka, 2018, 80′
18:30 Niečo naviac
  Palo Kadlečík, Martin Šenc, 2018, 67′
18:45 Kvetinárstvo
  Ruben Desiere, 2017, 78′
21:00 Prípad Kalmus
  Adam Hanuljak, 2018, 80′

PIATOK 12. 4. 2019

16:00 pásmo animovaných filmov
  rôzni, 2018, 69′
  Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla
  Ivana Šebestová, Katarína Kerekesová, 2018, 26′
  Tresky plesky! (diel Tornádo)
  Veronika Kocourková, 2018, 8′
  Journey
  Marek Jasaň, 2018, 9′
  Poetika Anima
  Kristína Saganová, 2018, 5′
  Monštrum
  Martin Snopek, 2018, 7′
  Fifi Fatale
  Mária Kralovič, 2018, 14′
17:45 Parralel
  Matyas Brych, Vladimír Kriško, 2018, 83′
19:15 Pochoduj alebo zomri
  Michael Kaboš, 2018, 52′
19:45 Inde
  Juraj Nvota, Marian Urban, 2017, 74′
20:00 Toman
  Ondřej Trojan, 2018, 145′

SPRIEVODNÉ PODUJATIA


SOBOTA 6. 4. 2019

14:00 Filmový kabinet deťom: Mimi & Líza a ďalší
  Kino Lumière • 100′

PONDELOK 8. 4. 2019

13:00 Seminár o Rudolfovi Urcovi
  moderátorka: Eva Filová
  Kino Lumière • 180′
16:30 Udelenie Ceny Petra Mihálika
  moderátorka: Eva Filová
  Kino Lumière • 30′
19:00 Vedomostný kvíz: Múdry pondelok
  prihlášky do kvízu na mudrypondelok@gmail.com
  Nu Spirit Club • 120′

UTOROK 9. 4. 2019

13:00 Masterclass: Jonáš Karásek
  FTF VŠMU • kinosála • 150′
16:00 Workshop LITA
  nutná registrácia na www.tyzdenfilmu.sk
  Kino Lumière • 90′

STREDA 10. 4. 2019

13:00 Panel o slovenskom hranom filme 2018
  moderátorka: Jelena Paštéková
  Radovan Holub, Miloš Krekovič
  Kino Lumière • 180′
20:55 Ako vzniká tanečný film
  diskusia po filme Backstage
  hostia: Miňo Kereš, The Pastels, Silvia Panáková, Naďa Clontz
  Kino Lumière • 90′

ŠTVRTOK 11. 4. 2019

13:00 Panel o slovenskom dokumentárnom filme 2018
  moderátorka: Jelena Paštéková
  Matej Sotník, Martin Palúch
  Kino Lumière • 180′
16:00 Obrazy (proti) extrémizmu: projekcia, diskusia, krst DVD
  Kino Lumière • 120′



Všetky projekcie sa uskutočnia v Kine Lumière – kine Slovenského filmového ústavu, Špitálska 4, Bratislava
Vstupné 3,00 € / 2,00 € (pre držiteľov preukazov FK, seniorov, ZŤP, ZŤPS)), s kartou Lumièrka 1,00 €.
Vstup na  sprievodné podujatia je voľný.