Program v Bratislave

NEDEĽA 8. 4. 2018

SLNKO V SIETI ZA VÝNIMOČNÝ PRÍNOS SLOVENSKEJ KINEMATOGRAFII

16.30
Pocta: Roman Rjachovský
Smrť pána Golužu
Živko Nikolić, 1982, 96′


18.30
Pocta: Viliam J. Gruska
Chodník cez Dunaj
Miloslav Luther, 1989, FT, 87′


PONDELOK 9. 4. 2018 

16.15
Seminár o Pavlovi Brankovi
GEN: Pavel Branko
Jaro Rihák, 2010, 14′


Hrdina našich čias
Zuzana Piussi, 2009, 53′


TÝZĎEŇ SLOVENSKÉHO FILMU

19.30
Dubček
Laco Halama, 2018, 90′

 

UTOROK 10. 4. 2018 

16.45
Svet podľa Daliborka
Vít Klusák, 2017, AT, 105′

 

17.00 
Obchádzka na ceste k dokonalej ilúzii
Róbert Fiľo, 2016, AT,109′

 

19.00 
Špina
Tereza Nvotová, 2017, AT, 87′

 

19.15 
Varga
Soňa Maletzová, 2017, 52′

 

20.30 
Záhradníctvo: Rodinný priateľ
Jan Hřebejk, 2017, AT, 130′

 

STREDA 11. 4. 2018 

16.30
Po strništi bos
Jan Svěrák, 2017, AT, 110′

 

16.30 
Boli pri tom
Tomáš Hučko, 2017, 89′

 

18.15 
Záhradníctvo: Dezertér
Jan Hřebejk, 2017, AT, 115′

 

18.45 
Vábenie výšok
Pavol Barabáš, 2017, AT, 100′

 

20.30 
DOGG
Slavomír Zrebný, Vilo Csino, Enrik Bistika, Jonáš Karásek, 2017, AT, 85′

 

ŠTVRTOK 12. 4. 2018

16.15
Všetko alebo nič
Marta Ferencová, 2017, AT, 113′

 

17.00 
Hotel Úsvit
Mária Rumanová, 2016, AT, 52′

Atlantída, 2003
Michal Blaško, 2017, AT, 30′

 

18.30 
Čiara
Peter Bebjak, 2017, AT, 113′

 

19.00 
Vlk z Královských Vinohrad
Jan Němec, 2016, AT, 68′

 

20.30 
Záhradníctvo: Nápadník
Jan Hřebejk, 2017, AT, 113′

 

PIATOK 13. 4. 2018  

16.30
Mečiar
Tereza Nvotová, 2017, AT, 89′

 

16.45 
Desať rokov lásky
Adam Hanuljak, 2017, AT, 96′

 

18.40 
Únos
Mariana Čengel Solčanská, 2017, AT, 102′

 

18.45 
Sprisahanie šedej rasy
Maroš Berák, 2017, AT, 78′

 

20.30 
Cuky Luky film
Karel Janák, 2017, 90′

 

SOBOTA 14. 4. 2018

10.00
Spievankovo a kráľovná Harmónia
Diana Novotná, 2017, 77′

 

14.30 
Lichožrúti
Galina Miklínová, 2017, AT, 83′

 

16.00 
Bars dobrý film
Ján Stračina, 2017, 93′

 

16.30 
Pásmo krátkych filmov

Ocko hrdina (zo seriálu Websterovci)
Katarína Kerekesová, 2017, 12′

39 týždňov, 6 dní
Joanna Kożuch, Boris Šima, 2017, AT, 8′

Žltá
Ivana Šebestová, 2017, AT, 6′

Aúúúna
Lina Šuková, 2017, AT, 8′

Magic Moments
Martina Buchelová, 2016, AT, 20

 

18.00 
Baba z ľadu
Bohdan Sláma, 2017, AT, 107′

 

18.00 
Křižáček
Václav Kadrnka, 2017, AT, 90′

 

20.00 
Červená
Olga Sommerová, 2017, AT, 83′

 

20.15 
Piata loď
Iveta Grófová, 2017, AT, 85′

 

NEDEĽA 15. 4. 2018

16.00
Tri želania
Vít Karas, 2017, 105′

 

16.30 
Nina
Juraj Lehotský, 2017, AT, 82′

 

18.15 
Diera v hlave
Robert Kirchhoff, 2016, AT, 90′

 

18.15 
Ťažká duša
Marek Šulík, 2017, AT, 71′

 

20.00 
Cez kosti mŕtvych
Agnieszka Holland, Kasia Adamik, 2017, AT, 128′

 

20.15 
Out
György Kristóf, 2017, AT, 88′


SPRIEVODNÉ PODUJATIA

8. – 29. 4. 2018

Výstava prác filmových architektov Viliama J. Grusku a Romana Rjachovského
Kino Lumière

 

PONDELOK 9. 4. 2018 

10.00
Seminár o Pavlovi Brankovi
moderátorka: Katarína Mišíková
Kino Lumière • 180′

 

14.00 
Panel o slovenskej filmovej vede 2017
moderátorka: Jelena Paštéková
Martin Ciel, Katarína Mišíková
Kino Lumière • 180′

 

19.00 
Vedomostný kvíz: Múdry pondelok
Prihlášky do kvízu na mudrypondelok@gmail.com
Bless x Nu Spirit • 120′

 

UTOROK 10. 4. 2018

13:00
Masterclass kameramana Martina Žiarana
moderátor: Martin Šulík
Kino Klap • FTF VŠMU • 210′

 

20.30 
Odkrývanie tabu sexuálneho násilia a vyrovnávania sa s ním
Diskusia po filme Špina
hosťky: Barbora Námerová, Ľubomíra Izáková, Slávka Karkošková
moderátorka: Zuzana Golianová 
Kino Lumière • 120′

 

STREDA 11. 4. 2018 

13.00
Panel o slovenskom hranom filme 2017
moderátorka: Jelena Paštéková
Radovan Holub, Zuzana Mojžišová
Kino Lumière • 180′

 

20.30 
Vzostupy a pády slovenských výprav do najvyšších hôr sveta
Diskusia po filme Vábenie výšok
hostia: Pavol Barabáš, Michal Sabovčík
moderátorka: Zuzana Golianová 
Kino Lumière • 120′

 

ŠTVRTOK 12. 4. 2018

13.00
Panel o slovenskom animovanom filme 2017
moderátorka: Jelena Paštéková
Juraj Krasnohorský, Eva Šošková
Kino Lumière • 180′
pred diskusiou pásmo animovaných filmov z roku 2017, 34’

 

20.30 
Čo robí divácky film diváckym
Diskusia po filmoch Všetko alebo nič a Čiara
hostia: Peter Konečný, Juraj Malíček
moderátorka: Mariana Jaremková
Kino Lumière • 120′

 

PIATOK 13. 4. 2018 

13.00
Panel o slovenskom dokumentárnom filme 2017
moderátorka: Jelena Paštéková
Mária Ferenčuhová, Andrea Slováková
Kino Lumière • 180′

 

20.30 
90. roky: na čo sme zabudli a na čo by sme chceli zabudnúť
Diskusia po filmoch Mečiar a Únos
hostia: Ľuba Lesná, Martin M. Šimečka 
moderátor: Lukáš Fila
Kino Lumière • 120′


Všetky projekcie sa uskutočnia v Kine Lumière – Špitálska 4, Bratislava
Vstupné 2,00 € / 1,00 € (pre držiteľov preukazov FK, seniorov, ZŤP, ZŤPS)
Permanentka: 8 € / 5 filmov + otvárací film
Vstup na Poctu: Pavel Branko a sprievodné podujatia je zdarma.
Na diskusie po filmoch je vstup voľný, je však potrebné vyzdvihnúť si vstupenku na pokladni kina.


Vysvetlivky:
AT – film s anglickými titulkami, alebo v angličtine, alebo bez slov
FT – film s francúzskymi titulkami